رفتن به محتوای اصلی

پارک علم و فناوری دانشگاه کاشان با هدف ارتقای توانمندی‌های فردی ، سازمانی و مدیریتی صاحبان ایده و اختراع، دانشجویان، دانش‌آموختگان، اعضای هیئت علمی و همچنین توسعه محصولات و خدمات صاحبان کسب‌وکارهای فناورانه و دانش‌بنیان خدمات توانمندسازی مختلفی را ارائه می‌دهد.

پارک علم و فناوری غیاث الدین جمشید کاشانی در سال 1397 زیر نظر شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تأسیس شد. با شکل‌گیری پارک، فعالیت‌های مرتبط با کارآفرینی و شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه کاشان به صورت یکپارچه زیر نظر پارک قرار گرفت. سر انجام در سال 1401 مجوز رسمی پارک علم و فناوری دانشگاه کاشان صادر شد و از آن پس این پارک به صورت مستقل شروع به فعالیت کرد.

این مجموعه به عنوان یک پارک دانشگاهی در نظر دارد تا با ایجاد یک تعامل برد-برد میان بدنۀ علمی دانشگاه و دیگر نهادها به یک الگوی ملی در زمینه‌ توسعه پایدار و ارزش‌آفرینی در سطح جامعه تبدیل شود.

از ابتدای سال 1402 کلیه مراکز رشد دانشگاهی اعم از مرکز رشد دانشگاه کاشان، مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه علوم پزشکی، دانشکده شهید رجایی، مرکز نوآوری و تجاری سازی دانشگاه کاشان، پیش رشدهای هنروین، سفید شهر و … با پیوستن به پارک علم و فناوری دانشگاه کاشان، ناحیه بزرگ علم و فناوری را تشکیل دادند تا بتوانند به صورت یکپارچه به فعالیت های نوآورانه و کارآفرینی های دانش بنیان بپردازند.